Ogłoszenia ITC
Zmarł Profesor Władysław Gajewski
6 lutego 2025 r. w wieku 87 lat zmarł Prof. dr hab. inż. Władysław GAJEWSKI emerytowany pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Częstochowskiej,
Dziekan Wydziału Budowy Maszyn PCz (obecnie Wydziału Inżynierii Mechanicznej), Przewodniczący Komitetu Termodynamiki PAN
Zmarł Profesor Andrzej Miller
W dniu 12 września 2024 roku zmarł w wieku 84 lat Andrzej Miller. Nabożeństwo żałobne odbyło się 20 września o godz. 10.00 w kościele św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14,
po którym nastąpiło wyprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego na Starych Powązkach
Rekrutacja na studia podyplomowe ITC
Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 jest aktywna https://rekrutacja.pw.edu.pl/
Opisy studiów, wymagania rekrutacyjne i dane kontaktowe dostępne są na stronie: Oferta studiów podyplomowych
Opis studiów jest również na stronie https://www.itc.pw.edu.pl/Studia/Studia-podyplomowe
1 | Budownictwo energooszczędne, certyfikacja energetyczna, audyt energetyczny i termomodernizacja budynków | do: 31.10.2024 |
2 | Energetyka jądrowa | do: 30.09.2024 |
3 | Eksploatacja elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i gazowo-parowych | do: 15.11.2024 |
4 | Nowoczesna energetyka odnawialna | do: 15.11.2024 |
5 | Turbiny gazowe i układy gazowo-parowe | do: 15.11.2024 |
Konkurs na granty w dyscyplinie IŚGiE – marzec 2024
Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka PW podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania i rozliczania grantów wewnętrznych w roku 2024 wspierających prowadzenie działalności naukowej przez pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej w dyscyplinie Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka.
Seminarium instytutowe 5 marca
Serdecznie zapraszamy na seminarium ITC, które odbędzie się w dniu 5 marca (wtorek) o godzinie 10:15 w sali T105 (tryb stacjonarny).
Referat wygłosi mgr. inż. Grzegorz Nehring. Temat wystąpienia: „Badania wpływu szybkości chłodzenia i domieszkowania popiołów lotnych z energetyki zawodowej na właściwości fizyczne witryfikatów celem polepszenia ich parametrów użytkowych”.
Seminarium instytutowe 27 lutego
Serdecznie zapraszamy na seminarium ITC, które odbędzie się w dniu 27 lutego (wtorek) o godzinie 10:15 w sali T105 (tryb stacjonarny).
Referat wygłosi prof. dr hab. Inż. Jarosław Milewski. Temat wystąpienia: "Nowatorska technologia odzysku ciepła z silników tłokowych oparta na obiegu dwutlenku węgla o parametrach nadkrytycznych".
Seminarium instytutowe 6 lutego
Serdecznie zapraszamy na seminarium ITC, które odbędzie się 6 lutego o 10:15 w trybie stacjonarnym, w sali 105 ITC.
Prelekcję wygłosi dr hab. inż. Jan Kindracki, prof. PW. Temat wystąpienia: „Badania w zakresie technologii rakietowych jako przykład współpracy interdyscyplinarnej w ramach uczelni i nie tylko”.
Planowany czas trwania wystąpienia to 45 – 60 minut, następnie będzie czas na pytania i dyskusję. Proszę więc zarezerwować więcej czasu niż zwykle.
Centrum Badań i Rozwoju GOZ – wyznacza kierunki dla bezodpadowej energetyki
Grupa PGE cały czas stawia sobie nowe wyzwania związane z rozwojem i wdrażaniem nowoczesnych technologii przetwarzania ubocznych materiałów z energetyki konwencjonalnej. PGE angażuje się również w poszukiwanie technologii do odzysku surowców z instalacji OZE, które mają znaczący potencjał do wykorzystania, zgodnie z zasadami gospodarki cyrkularnej. Efektywna realizacja takich zadań wymaga specjalistycznych kompetencji i dedykowanej działalności badawczo-rozwojowej w tym obszarze. Dlatego w listopadzie 2021 powołano Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego, które funkcjonuje w ramach PGE Ekoserwis. W grudniu 2022 roku Centrum zainaugurowało działalność w nowo utworzonym ośrodku laboratoryjno-biurowym w Bełchatowie.
Oferta prac magisterskich
Nabór będzie prowadzony w trybie ciągłym do wyczerpania miejsc